بستن
Owls CMS
فوق تخصص گوارش

فوق تخصص گوارش

بیماری های گوارش از شایع ترین موارد مراجعات افراد به کلینیک های تخصصی است که بیشتر این مراجعات مربوط به سوء هاضمه و ریفلاکس گزارش شده است.

نحوه برخورد تشخیصی و درمانی با سوء هاضمه و ریفلاکس همیشه مورد بحث محافل علمی بوده است و معیارهای تشخیصی و درمانی آن به طور مداوم در محافل علمی دنیا در حال بازبینی و تغییر است. آگاهی و تسلط کامل پزشکان از آخرین یافته های علمی و تجربه کافی در این زمینه واطلاع رسانی مناسب به بیمار نقش اساسی در کنترل علایم و بهبود بیماران دارد. در غیر این صورت روند نامطلوب بیماری که سبب نارضایتی بیمار و پزشک است، ادامه می یابد. به لحاظ تنوع عوامل دخیل در تشدید و تخفیف علایم بیماری و بازبینی های مکرر محافل علمی معتبر ، تبیین و اجرای یک خط مشی ثابت و یکسان برای همه افراد مبتلا به سوء هاضمه و ریفلاکس دشوار است اما بر اساس اطلاعات موجود می توان با بهره گیری از امکانات تشخیصی و درمانی و بامداخلات به موقع در بهبود روند بیماری موثر بود.  

لذا راه اندازی یک مرکز مجهز با تمامی امکانات تخصصی و فوق تخصصی برای بیماران مبتلا به سوء هاضمه و ریفلاکس در کشور  ضروری به نظر رسید . مرکزی که از ابتداء تا انتها  ( ازتشخیص ، دسته بندی، درجه بندی، درمان دارویی ، پیگیری درمانی ، مشاوره های درمانی مختلف و در نهایت مداخلات درمانی آندوسکوپیک و یا جراحی مطابق با آخرین اطلاعات علمی روز دنیا ) جوابگوی مشکلات و سوالات این بیماران باشد.

با توجه به این که چنین مرکز ی تا کنون در ایران و کشورهای منطقه راه اندازی نشده است و راه اندازی چنین مرکزی نیاز به تامین شرایط ویژه مکانی , تجهیزاتی ، پرسنلی و کادر تخصصی و فوق تخصصی  مجرب دارد.

اختلالات هضم غذا و همچنین بازگشت اسید معده به مری مرسوم به ترش کردن از شایعترین بیماریهای دستگاه گوارش است.

درمان های پیشرفته و نوین غیر دارویی در سالهای اخیر گسترش شگرفی یافته است. به منظور بهره گیری از این روش های موثر و کاربردی که به تازگی در برخی کشور های جهان مطرح شده است تنها کلینیک فوق تخصصی سوء هاضمه و ریفلاکس کشوربا هدف درمان موارد مزمن و مقاوم به دارو در کلینیک سعادت آباد آغاز به کار کرد.

این کلینیک با استفاده ازمداخلات آندوسکوپیک ویا درمان های سرپایی بر اساس آخرین متد علمی روز دنیا همگام با کشورهای پیشرفته جهان هم اکنون از سراسر کشور و حتی کشورهای منطقه بیمار می پذیرد.

در حال حاضر بیماران مبتلا به سوء هاضمه و ریفلاکس می توانند طی تماس با کلینیک سعادت آباد با تعیین نوبت از نحوه پذیرش و تشکیل پرونده مطلع شوند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید