بستن
Owls CMS
جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلك // Belpharoplasty

یكی از ظواهر پیری كه معمولا در میانسالی خود را نشان میدهد افتادگی پلك به همراه شلی پوست است. افتادگی پلك معمولاً توسط تجمع چربی در پلكها به وجود می آید. این تجمع چربی در پلك پایین بیشتر است و غالبا خود را به صورت پف زیر چشم نشان میدهد. البته در پلك بالا نیز تجمع چربی وجود دارد ولی اصولا پلك بالا بیشتر علایم افتادگی و پیری را با پوست اضافه و شلی آن و پلك پایین این علایم را با پف آلودگی نشان می دهد.

 8

روش جراحی پلك بالا چگونه است؟

در پلك بالا معمولاً از برش روی پوست استفاده میشود. این برش پوستی با طراحی خاص انجام میشود به ترتیبی كه در سمت گوشه داخلی چشم یعنی در قسمت نزدیك بینی عرض كمی دارد ولی هرچه این برش پوستی به ناحیه گوشه خارجی چشم نزدیك میشود عرض بیشتری پیدا میكند، پس از برداشتن این پوست حتماً باید چربیهای جمع شده در ناحیه نزدیك بینی و خط وسط را نیز برداشت. پس از برداشتن پوست اضافی و چربیها، پوست با بخیههای خیلی ظریف بخیه میشود.

روش جراحی پلك پایین چگونه است؟

همانطوری كه گفته شد معمولاً مشكلات پلك پایین بیشتر در اثر تجمع چربی است و مشاهده پوست اضافه و شل در این قسمت چندان شایع نیست، البته در بعضی از بیماران هر دو مشكل باهم دیده میشود.به سبب همین اختلاف معمولاً در پلك پایین سعی بر آن است كه عمل جراحی برداشتن كیسههای چربی از طریق برش بر روی پوست بیمار انجام نشود. به منظور انجام این عمل معمولاً از روش دیگری كه به روش برش ملتحمه (trans conjunctival) معروف است به جای اینكه مستقیماً بر روی پوست بیمار برش داده شود، جراحی از قسمت قرمزی پشت پلك صورت میپذیرد، یعنی برش بر روی پوست وجود ندارد و از طریق قسمت قرمز رنگ است.

 9

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید