بستن
Owls CMS
چشم پزشکی

چشم پزشکی

تخصصی چشم پزشکی کلینیک سعادت آباد


بینائی چشم یكی از حساس ترین ارگانهای بدن میباشد كه انسان را به جهان خارج مرتبط میسازد. دید مناسب و شفاف همیشه یكی از نیازها و ضروریات زندگی بشر بوده تا بتواند كیفیت زندگی مطلوبتری داشته باشد.

از نظر آماری 20% جامعه دچار عیوب انكساری میباشند بعبارت دیگر این حجم عظیم از افراد جامعه، نزدیك بین، دوربین یا آستیگمات میباشند . اینان با استفاده از عینك می توانند دید مناسب داشته باشند. عمل جراحی لیزیك، لازك و PRK میتواند برخی افرادرا برای  همیشه از گرفتاریهای عینك آزاد و بدون عینك دید مناسب و شفافی را برای آنان فراهم سازد. بعضی از بیماریهای سیستمیك كه ارگانهای مختلف بدن را تحت تأثیر قرار می دهد. بطور اختصاصی می تواند چشم خصوصاً شبكیه و عروق آن را متأثر سازد و عوارض پرمخاطره ای برای بیمار ایجاد نماید. متأسفانه بسیاری از افراد به این بیماری كمتر توجه نموده و پس از بروز عوارض چشمی به متخصصین چشم مراجعه می نمایند. طبیعی است كه درمان در مراحل پیشرفته بیماری سخت تر و نتایج آن كمتر خواهد بود. لذا توصیه می شود قبل از بروز عوارض چشمی ، جهت معاینات دوره ای و چكاپ به متخصصین مربوطه مراجعه نمائید.

حوادث و تروماها نیز از مواردی است كه میتواند بطور شایع چشم و در نهایت دید را دچار اختلال سازد عوارضی كه ممكن است برای همیشه فرد مبتلا را از دیدن دنیای پیرامون خود محروم سازد.البته توصیه ما اینست كه در محیط كار، از وسایل حفاظتی چشم استفاده شود.

سوختگی های شیمیایی و قلیایی نیز میتواند عوارض وحشتناكی برای چشم ایجاد نمایند كه رعایت اصول اولیه بهداشت و رعایت نكات ایمنی بهنگام استفاده از مواد شیمیایی و قلیائی می تواند در بروز این حوادث بسیار موثر باشد.

با توجه به اینكه سیستم بینائیVisual Poth War تا 8-7 سالگی نارس(immature) می باشد برای تكامل سیستم چشمهای صاف و بدون انحراف و بدون عیوب انكساری كه بتواند ایمپالسهای شفاف بینائی را به مغز هدایت كند ، ضرورت دارد. توصیه می شود كودكان هر 6 ماه یكبار تحت معاینه دقیق چشم پزشكی قرار گیرند و هر گونه تغییرات و ابنورمالیتی مورد ارزیابی دقیق قرار گیرد و متناسب با آن توصیه های اولیه توسط همكاران چشم پزشك صادر گردد. توضیح اینكه بعلت آنكه كودكان ونوجوانان از لحاظ فیزیكی در حال رشد میباشند امكان هر گونه تغییر در وضعیت چشم و دید برای این سنین متحمل بوده و فقط معاینات دوره ای هر 6 ماه یكبار می تواند به تشخیص و درمان منجر گردد. لذا  قبل از بروز هر گونه عوارض چشمی باید اقدام به پیشگیری نمود.

بخش چشم پزشكی كلینیك سعادت آباد با حضور پزشكان فوق تخصصی چشم آمادگی دارد كلیه خدمات چشم پزشكی در ارتباط با لیزیك و لازك ، جراحی مدرن كاتاراكت(فیكو) پیوند قرنیه، جراحی پلاستیك و زیبایی پلك با لیزر و انحراف چشم واعمال فوق تخصصی شبكیه را در عالیترین شرایط به هموطنان عزیز ارائه دهد.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید