بستن
Owls CMS
ام آراسپکتروسکوپی مغز MRS

ام آراسپکتروسکوپی مغز MRS

ام آر اسپکتروسکوپی

یک روش تصویربرداری ویژه که به وسیله آن می توان به محتوای داخلی ضایعات در داخل بدن پی برد که به این روش، نمونه برداری غیر تهاجمی نیز گفته می شود . در روش نمونه برداری با استفاده از سوزن های مخصوص در از نقاط مختلف بدن از جمله مغز نمونه برداشته می شود که ماهیت و جنس ضایعه (تومور یا غیر تومور, عفونت و ...) مشخص می شود ولی در ام آر اس که نمونه برداری غیر تهاجمی است نیاز به استفاده از سوزن و صدمات ناشی از آن نمی باشد و با استفاده از محتوای شیمیایی هر ضایعه ، روش پیچیده عکسبرداری، تفسیر کامپیوتری یافته ها و پزشکان متخصص این تخصص قادر به ارزیابی ضایعه خواهد بود.

این روش در تمام توده های ارگانهای مختلف استفاده می شود و هدف اصلی آن نیز استخراج این است که آیا توده هایی که وجود دارد بدخیم است یا خوش خیم و یا در کل آیا اصلاً این ضایعه تومور است یا غیر تومور ویا ضایعه ای دیگر!

ام آر اس در مغز کاربردهای زیادی دارد و این روش غیر از کمک تشخیص تومور یا غیر تومور بودن ضایعه امکان

  1. خوش خیم و بدخیم بودن توده
  2. تشخیص و تفاوت بین تومور و سکته مغزی
  3. تشخیص و تفاوت تومور از برخی فرمهای MS
  4. تشخیص MS
  5. تشخیص جواب دادن عمل جراحی و یا رادیوتراپی  تومور مورد نظر
  6. تشخیص محل تولید تشنج و صرع
  7. افتراق تومور اولیه مغز از متاستاز (از جاهای دیگر به مغز رسیده باشد)
  8. تشخیص آلزایمر
  9. بیماریهای متابولیک

 آمادگی های پیش از M.R.S  مغز
 با توجه به کار فوق تخصصی اسپکتروسکوپی از شما بیماران گرامی درخواست می شود تا با در دست داشتن کلیه مدارک پزشکی مربوطه به این مرکز مراجعه کرده تا پس از مطالعه دقیق پرونده پزشکی شما توسط پزشکان متخصص این مرکز تصویربرداری کلیه توضیحات مربوط به آمادگیهای قبل از انجام ام آر اسپکتروسکوپی به شما داده شود. بدیهی است به علت تخصصی بودن این تست, در گاهی اوقات جواب MRS تا 72 ساعت پس از انجام کار آماده تحویل میشود. مفتخریم در مرکز تصویربرداری پزشکی سعادت آباد در کلیه مراحل انجام این تست, پزشک متخصص حضور مستمر داشته و تلفیق کار پزشک متخصص نورو رادیولوژی و کارشناسان زبده این کار که همه از مدرسین دروس مربوطه MRI در دانشگاه های کشور می باشند بهترین تشخیص را برای پزشکان ارجاع دهنده و در نهایت بیماران گرامی دربر داشته است.

 

 

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید