بستن
Owls CMS
طب سوزنی

طب سوزنی

طب سوزنی کلینیک سعادت آباد

-طب سوزنی چگونه در درمان بیماری ها موثر است؟

 -گسترش در کل جهان

در چین در اصل توجه به طب پیشگیری یعنی بهره گیری از روش های مناسب تغذیه ای و شیوه زندگی و مصرف مواد غذایی سالم ،یک روش مهم در زندگی به شمار می رود که عاملی در طول عمر بالای افراد نیز به شمار می رود. این مردم قبل از این که به سراغ درمان های نهایی و سنگین یا طب امروزی بروند ابتدا طب قدیم و طب چینی را امتحان می کنند. در 3 دهه گذشته این روش های درمانی گسترش ویژه ای یافته و امروزه هم (WHO) سازمان جهانی و بهداشت این طب را تایید کرده. دو سال گذشته کنگره شصتمین سالگرد سازمان جهانی بهداشت با عنوان طب سنتی در کشور چین برگزار شد و این طب یعنی طب چینی از طرف خانم مارگارت چن رئیس سازمان جهانی بهداشت به عنوان یکی از مکاتب مهم و اصلی طب مکمل برشمرده شد که در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است و امروزه در اکثر کشورهای دنیا دانشکده های طب چینی را داریم. هم اکنون در بیش از 45 کشور دنیا از جمله آلمان، آمریکا، یوگسلاوی، صربستان، روسیه، تاجیکستان، کویت، ترکمنستان، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، مکزیک، برزیل و انگلیس دانشجو در چین وجود دارد تا این رشته را فرا بگیرند و به تمام دنیا ببرند.

دردسرهای یادگیری طب سوزنی

 درمان برای ده ها بیمار

‏ درمان با تنظیم کل بدن

کاری که طب چینی انجام میدهداین است که با تنظیم سیستم بدن و فعالیت های طبیعی بدن به درمان کمک می کند. درمان در طب چینی در بیماری یک ارگان، بیماری آن ارگان محسوب نمی شود، بلکه بیماری یک بخش از بدن قسمتی از کل به شمار می آید و این رشته تحصیلی همانند طب سنتی ایران به صورت کل نگر است با این دیدگاه دیابت صرفاً یک بیماری غدد داخلی مربوط به جزایر لانگرهانس محسوب نمی شود و بیماری است که به دلیل برخی از مشکلات داخلی، تنظیم بدن برهم خورده است. این دیدگاه برای همه بیماری ها یکسان است. درمان در این رشته با تنظیم بدن همراه است. طب چینی با توجه به این که از جنس طبیعت انسان است مطمئناً قابل قبول تر است.

 درمان قطعی بی خوابی

 کمک به درمان فلج بدن با چند سوزن

 جنس این سوزن ها چیست؟

طب سوزنی یک روش درمانی کاملاً مطمئن است. سوزن هایی که استفاده می شود سوزن هایی خاص از جنس استیل با آلیاژی ویژه و یکبار مصرف است. اگر طب سوزنی توسط افراد با تجربه و متخصص به صورت صحیح انجام شود بیمار بدون احساس هیچ گونه دردی خواهد بود همچنین درمان بدون خونریزی و حتی بدون اثری از جای سوزن خواهد بود. نقاط طب سوزنی مهمترین کار پزشک است که بر اساس تشخیص بیماری این نقاط را انتخاب می کند البته بیش از 365 نقطه اصلی و مهم ویژه تحت عنوان مریدین (meridian) در طب سوزنی در نقاط مختلف بدن وجود دارد که پزشک براساس تشخیص سوزن ها را با عمقی مشخص و علمی به میزان نیم سانتی متر یا یک سانتی متر، کمتر یا بیشتر در نقاط ویژه تزریق می کند که این به جریان یافتن انرژی حیاتی در مسیرهای مختلف کمک می کند.

علاقمندان جهت اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت قبلی با شماره تلفن 1-22371401 تماس بفرمایید.


همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید