بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

7 دلیل افزایش کلسترول

سابقه پزشکی خانوادهتان میتواند در ابتلای شما به کلسترول بالا تعیین کننده باشد؛

بنابراین هیچ گاه «چک آپ» کلی بدن خود را بهصورت سالانه ترک نکنید و حتماً پرونده پزشکی خود را حفظ کنید. براین اساس ۷ عامل بالا رفتن کلسترول را بدانید.

1. رژیم غذایی نامناسب

خوردن چربی بیش از حد اشباع شده (مانند آنچه قبلاً در صبحانه میل میشد) باعث بالا رفتن کلسترول میشود. این نوع چربی بیشتر در غذاهای حیوانی یافت میشود که عبارتند از گوشت گاو و گوشت گوساله، شیر، تخم مرغ، کره ، پنیر و... مواد غذایی بستهبندی شده که حاوی روغن نارگیل و روغن خرما و یا کره کاکائو است دارای مقدار زیادی چربی اشباع شدهاند. این نوع چربی همچنین در تنقلات روزانه نظیر شیرینیجات، بیسکوییت و چیپس نیز یافت میشود.

2. وزن زیاد

وزن زیاد از طرفی باعث افزایش تری گلیسیرید (چربی مضر) و کاهش HDL (چربی سودمند) میشود که با کاهش وزن میتوانید از کلسترول و عوارض آن پیشگیری کنید.

3. فعالیت کم

فعالیت کم در طول زندگی میتواند باعث افزایش LDL‌(کلسترول مضر) و کاهش HDL (کلسترول مفید) شود.

4. سن و جنسیت

سن و جنسیت نیز از عوامل موثر در ابتلا به کلسترول بالا است. بعد از سن بیست سالگی سطح کلسترول خون به طور طبیعی افزایش پیدا میکند.

5. سلامت کلی بدن

هیچ گاه چک آپ کلی بدن و سلامتی خود را بهصورت سالانه ترک نکنید. پرونده پزشکی خود را حفظ کنید زیرا ابتلا به بیماریهایی نظیر دیابت و یا کم کاری تیروئید منجر به افزایش کلسترول میشود.

6. سابقه ابتلا اعضای خانواده

سابقه پزشکی خانوادهتان میتواند در ابتلای شما به کلسترول بالا تعیین کننده باشد بهطوریکه اگر اعضای خانواده کلسترول بالا داشته باشند شما هم ممکن است به آن مبتلا شوید.

7. سیگار کشیدن

حتماً خودتان به ضررهای سیگار واقف هستید و میدانید که استعمال سیگار باعث از بین رفتن چربی مفید بدن و مرگ فرد سیگاری میشود. .(تسنیم)

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید