بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

5ترفند برای اینکه زودتر احساس سیری کنید!

خوشبختانه روش‌های سالم ثابت شده‌ای برای احساس سیری سریع‌تر و پیشگیری از اضافه وزن وجود دارد:

مصرف غذاهای با فیبر بالا: فیبر در تمام دانه‌ها، حبوبات، میوه‌ها و سبزیجات وجود دارد و مزایایش برای کنترل کلسترول، قند خون، تغذیه باکتری‌های مفید و حفظ سلامت دستگاه گوارش ثابت شده است. از آنجا که فیبر سخت هصم می‌شود، می‌تواند جلوگیری کننده از اشتهای زیاد باشد.


اضافه کردن پروتئین به وعده‌های غذایی و میان وعده‌ها: پروتئین نیز مانند فیبر به آرامی هضم می‌شود و به احساس سیری سریع‌تر و طولانی مدت کمک می‌کند. ماست یونانی و آجیل بهترین منابع پروتئین هستند که می‌توانند هم در میان وعده‌ها و هم در وعده‌های غذایی گنجانده شوند.


خوردن سوپ: مصرف سوپ‌های کم کالری قبل از شروع غذای اصلی به شما کمک می‌کند که حجم کمتری از غذا را وارد دستگاه گوارش خود کنید. در نظر داشته باشید که نوشیدن آب یا شیر قبل از غذا این خاصیت را ندارد.


استفاده از بشقاب کوچکتر: تحقیقات نشان داده است هر چه بشقاب غذاخوری بزرگ‌تر باشد، ما آن را بیشتر پر می‌کنیم و بیشتر غذا می‌خوریم. در حقیقت این چشم‌ها هستند که به جای معده در خوردن یا نخوردن غذا تصمیم می‌گیرند. وقتی شما نیمی از بشقاب بزرگی را پر از غذا می‌کنید، پس از خوردن تمام غذا این حس به شما دست می‌دهد که به اندازه کافی غذا نخورده‌اید و هنوز گرسنه‌اید. حالا فرقی نمی‌کند که بشقاب شما بزرگ باشد یا متوسط. به هر حال خالی بودن نیمی از بشقاب به معنی گرسنه ماندن است. وقتی بشقاب بزرگی را انتخاب می‌کنید، بیشتر می‌خورید و چاق‌تر می‌شوید، در حالی که می‌توانید به آسانی بشقابتان را کوچک کنید.


مصرف افزودنی‌های خوب: تحقیقات نشان داده است که مصرف چربی‌های مفید به کنترل اشتها کمک می‌کند. عصاره زعفران نیز یکی از افزودنی‌هایی است که منجر به جلوگیری از پرخوری می‌شود. عصاره قهوه سبز نیز همین خاصیت را دارد.

اشتراک:
Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید