بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

15 مورد جدید ابتلای قطعی به کووید19 در کشور


دکتر کیانوش جهانپور در گفتگو با خبرنگار وبدا، با اعلام این خبر، افزود: از این 15 مورد جدید ابتلای قطعی به کروناویروس جدید (کووید19) در کشور، 7 نفر مربوط شهر قم، 4 نفر از بیماران بستری در شهر تهران، دو نفر مربوط شهر رشت، یک نفر مربوط به تنکابن و یک نفر نیز مربوط به استان مرکزی بوده اند. متاسفانه سه نفر از این مبتلایان به جان خود را از دست دادند و تعداد جان باختگان بر اثر کووید19 در کشور تاکنون به 8 نفر رسیده است.

وی اظهار داشت: همچنین امروز در نشست ستاد فنی و اجرایی کنترل بیماری کووید19 مقرر شد که از امروز بسته های بهداشتی شامل ماسک، ژل یا محلول های ضدعفونی کننده و محتوای آموزشی توسط نیروهای بهداشتی و درمانی در شهر قم و درب منازل توزیع شود.

رییس کمیته روابط عمومی قرارگاه مقابله با کروناویروس وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شد با نظارت مرکز مدیریت پیوند و بیماری ها وزارت بهداشت برای تمام بیماران خاص در سراسر کشور نیز کیت حفاظتی با مکانیسمی که مشخص خواهد شد، توزیع شود.

دکتر جهانپور اضافه کرد: خبر نویدبخش اینکه کمیته علمی و فنی پس از بررسی های انجام شده، درمان جدید دارویی را برای بیماران کووید19 در ایران آغاز کرده است. همچنین، گواهی سلامت برای متقاضیان مسافرت به خارج از کشور با هماهنگی معاونت بهداشت وزارت بهداشت و اداره کل همکاری های بین المللی این وزارتخانه فعلا در فرودگاه های بین المللی کشور صادر خواهد شد.

وی تاکید کرد: با ابلاغ شب گذشته وزیر محترم بهداشت، تمام دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در 10 استان کشور تا پایان هفته تعطیل خواهند بود.

دکتر جهانپور بیان کرد: تمامی سینماها، سالن های نمایش، المپیادهای ورزشی، همایش ها، سمینارها، اردوها و تجمعات تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده و مقرر شده که مسابقات بدون حضور تماشاگر، برگزار شود.

وی در پایان اظهار کرد: توصیه اکید و مکرر ما به مردم عزیزمان، رعایت بهداشت فردی، شست و شوی مکرر دست ها با آب و صابون مایع، پرهیز از مصافحه، بوییدن و در آغوش کشیدن و دست دادن، ضدعفونی وسایل و سطوح تماس و رعایت آداب تنفس است. رعایت این اقدامات ساده، شاه کلید و مهمترین و موثرترین راه قطع زنجیره انتقال این بیماری خواهد بود.

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید