بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

چرا باید "ترشحات پشت حلق" را جدی گرفت

سمیه ذاکری درباره نزله یا ترشحات پشت حلق اظهار کرد: حکمای طب سنتی ایران اهمیت ویژه‌ای به درمان نزله و خلط پشت حلق می‌دادند، امروزه این معضل با نام آلرژی و سینوزیت شناخته می‌شود.

 

وی افزود: از عوارض نزله و خلط پشت حلق از نظر حکیم ارزانی از حکمای بزرگ طب سنتی ایران می‌تواند امراض چشم، گوش، درد معده، گرسنگی مفرط، اسهال، زخم گوارشی، عفونت ریه، ورم روده یا قولنج یا کولیت التهابی باشد.

 

این متخصص طب ایرانی عنوان کرد: نزله که از حلق فرو می‌ریزد به هر اندامی که می‌رسد بیماری ایجاد می‌کند, برحسب مقدار و غلظت ماده می‌تواند شقیقه (میگرن), سرگیجه, صرع و مالیخولیا, بیماری‌های مفاصل و... را ایجاد کند و باید رأس توجه درمانگر طب سنتی قرار گیرد.

 

ذاکری تصریح کرد: افراد باید از مصرف خودسرانه آنتی‌هیستامین‌ها برای بند آوردن آبریزش بینی و آلرژی خودداری کنند و حتماً به درمان ریشه‌ای آن یعنی تقویت گوارش و مغز بپردازند.

 

وی خاطرنشان کرد: از علل بروز ترشحات پشت حلق، ضعف هضم معده و ضعف قوای مغزی است, برخی بیماری‌های چشمی که به‌تدریج موجب نابینایی فرد می‌شوند مانند تخریب شبکیه, بیماری RP و... در شرح‌حال‌گیری از این بیماران ردپای نزله و سال‌ها خلط پشت حلق! دیده می‌شود که متأسفانه درمانی برای آن صورت نگرفته است.

 

این متخصص طب ایرانی بیان کرد: افرادی که نزله یا خلط پشت حلق دارند حتی‌الامکان شب‌ها مرکبات نخورند چون باعث تشدید خلط پشت حلق صبحگاهی خواهد شد برخی فکر می‌کنند که زمان سرماخوردگی باید مرکبات بخورند تا ویتامین C به بدن برسد و بر عفونت غلبه کنند اما رطوبت و سردی حاصل از خوردن مرکبات در مواردی می‌تواند موجب تشدید و طولانی شدن زمان سرماخوردگی شود.

 

انتهای پیام/*

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید