بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

هورمون بارداری وعلائم نارسایی قلبی

دانشمندان در تحقیق جدیدی دریافته‌اند: هورمونی که در دوران بارداریترشح می‌شود، می‌تواند علائم نارسایی قلبی را بهبود بخشد.

پژوهشگران می‌گویند، هورمون بارداری که رلاکسین نام دارد، تاندون‌ها را شل‌تر و رگهای خونی را در زنان باردار عریض‌تر می‌کند و همچنین عملکرد قلب مادران را تقویت می‌نماید تا به بدن آنها در مواجهه و سازگاری با اضافه وزن و رسیدن خون کافی به بدن جنین کمک کند. اکنون در پژوهش جدیدی مشخص شده است که اگر این هورمون به بیماران مبتلا به نارسایی قلبی داده شود، می‌تواند به کاهش علائم این نارسایی مثل تنگی نفس کمک کند

به گزارش روزنامه تلگراف، نارسایی قلبی زمانی اتفاق می‌افتد که این عضو حیاتی نتواند با نیروی کافی پمپاژ کند و در نتیجه به فقدان اکسیژن در بدن و خستگی منجر می‌شود. آمارها نشان می‌دهد که حدود 700 هزار نفر تنها در انگلیس به این عارضه قلبی مبتلا هستند.

محققان دانشگاه بریسیا در ایتالیا توانستند با این شیوه علائم 232 بیمار را با هورمون رلاکسین تسکین دهند. در حال حاضر آزمایش روی دوزهای بیشتر این هورمون ادامه دارد.)ایسنا(

 

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید