بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

هشدارهایی که مردان باید جدی بگیرند

مردان نیمی از جامعه انسانی را تشکیل می‌دهند، به سبب ساختار تفاوت ساختار بدنی و هورمونی و شغلی با زنان بعضی از بیماری‌ها و مشکلات بهداشتی فقط در مردان دیده می‌شود و بعضی از مشکلات و بیماری‌ها با شیوع بیشتری نسبت به زنان در آن‌ها وجود دارد.

زندگی شهرنشینی و صنعتی،  سبک زندگی را تحت تاثیر قرار داده است؛  برخی فعالیت‌های فیزیکی و مشاغل در زندگی شهری باعث ایجاد آسیب‌های جدی در ساختمان بدن می‌شود؛ اگر سبک زندگی تغییر نکند، مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد.

سرطان پروستات سرطانی است که سلامت مردان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و از رشد سلول‌های بدخیم در داخل پروستات نشات می‌گیرد؛ سرطان پروستات یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها در مردان است که احتمال بروز این سرطان‌ها با افزایش سن زیاد می‌شود، به طوری که می‌توان گفت احتمال اینکه یک مرد ۵۰ ساله تا آخر عمرش از نظر بافت شناختی به سرطان پروستات مبتلا شود نسبتاً زیاد است، ولی اکثر آنها در طول عمر از نظر بالینی بدون علامت باقی می‌مانند و تا آخر عمر هیچ مشکلی برای شخص مبتلا ایجاد نمی‌کنند.

پروستات، سرطانی شایع در مردان که باید به موقع درمان شود

محمود عابد مقدم متخصص آنکولوژی  درباره انواع سرطان‌های شایع در مردان، اظهار کرد: سرطان پروستات شیوع زیادی در مردان دارد و اگر به موقع درمان نشود ممکن است زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد؛ سرطان معده همچنین جزو شایع‌ترین سرطان‌ها در مردان است و از سرطان‌های شایع دیگر می‌توان به سرطان روده بزرگ اشاره کرد.

این متخصص آنکولوژی بیان کرد: سرطان پروستات سرطانی است که باید به آن توجه زیادی شود زیرا اعضای مختلف بدن را درگیر می‌کند واز نظر جسمی و روحی زندگی مردان را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ سرطان پروستات جزو سرطان‌هایی است که مانند سایر بیماری‌ها قابل پیشگیری است و با تشخیص زودرس در مراحل اولیه می‌توان آن را درمان کرد.
سبک زندگی سالم برگ برنده افراد برابر هجوم سرطان‌ها

عابد مقدم با بیان اینکه سرطان پروستات در ابتدا بدون عارضه است و فرد نمی‌تواند آن را به موقع تشخیص دهد، گفت: این بیماری می‌تواند سال‌ها ساکت بماند و اگر درمان نشود می‌تواند کشنده باشد؛ علت‌های متعددی برای انواع سرطان‌ها وجود دارد، سبک زندگی، چاقی، چربی خون بالا، تغذیه نامناسب، آلودگی هوا، عدم استفاده از سبزیجات، عدم تحرک از عواملی هستند که در بروز سرطان نقش دارند.

وی ادامه داد: افرادی با  سبک زندگی مناسب در مقابل انواع سرطان‌ها بدن مقاومی دارند و از این گونه بیماری‌ها دور خواهند بود؛ اکثر مردان بالای ۴۰ سال  باید برخی از آزمایش‌ها را انجام دهند تا از سلامتی خود اطمینان حاصل کنند، یک مرد در طول دوران زندگی باید حتماً نسبت به برخی از بیماری‌ها بینش داشته باشد و بداند که ممکن است دچار بیماری‌ پروستات شود، همچنین باید بداند که چه زمانی باید به پزشک مراجعه کند، معاینات اولیه در پیشگیری از پروستات بسیار مؤثر است و باید بتوان آن را کنترل کرد.

این متخصص آنکولوژی یادآوری کرد: یکی از روش‌های درمانی پروستات جراحی است، اگر بیماری پیشرفت کرده باشد باید این روش انجام شود؛ همچنین یکی دیگر از درمان‌ها ایمونوتراپی است که می‌توان با آن از سرطان پروستات پیشگیری کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید