بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

نماینده سازمان بهداشت جهانی: شاهد پیشرفت بسیار خوب ایران در کنترل کرونا بوده‌ایم

کتر کریستف هملمن دیروز در حاشیه هفتاد و سومین مجمع جهانی سلامت که به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اقدامات نظام سلامت ایران، افزایش ظرفیت آزمایشگاهی در سراسر کشور است که می‌تواند سرعت شناسایی بیماران را افزایش دهد و زنجیره انتقال ویروس را قطع کند.

وی افزود: ابتدای اپیدمی کرونا در ایران مانند سایر کشورها، وضعیت بخش‌های مراقبت‌های ویژه با مشکلاتی روبرو بود اما در حال حاضر، هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد و بیماران خدمات تخصصی مورد نیاز را دریافت می‌کنند. در ایران نیز همانند سایر نقاط جهان، مشکلاتی در تأمین وسایل حفاظت فردی و تجهیزات مورد نیاز برای مبارزه با کرونا وجود داشت و در حال حاضر نیز تهیه این اقلام در بازار جهانی برای بسیاری از کشورها، دشوار است اما مشکلات ایران در این زمینه بسیار کمتر است.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سازمان ملل و آژانس‌های وابسته به این نهاد از جمله سازمان جهانی بهداشت، در ابتدای شیوع کرونا کمک‌هایی به ایران داشت اما در حال حاضر با افزایش ظرفیت تولید داخلی در زمینه لباس‌های حفاظتی، ماسک و تجهیزات پزشکی از جمله ونتیلاتور و دستگاه‌های کمک تنفسی در ایران و حتی صادرات کیت‌های تشخیصی روبرو هستیم.

هملمن یادآور شد: باید توجه کنیم که کرونا به‌هیچ‌عنوان تمام نشده و اقدامات فراوانی باید انجام شود و تا زمانی که واکسن یا درمان مؤثر برای این بیماری، ساخته و عرضه نشود به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانیم بگوییم که این بیماری را پشت سر گذاشته‌ایم و تا آن زمان باید به بهداشت فردی، فاصله اجتماعی و کاهش مراودات با سایرین توجه کنیم.

وی گفت: البته ممکن است شرایط در آینده به‌گونه‌ای باشد که محدودیت‌های اجتماعی در برخی مناطق افزایش یا کاهش پیدا کند و این موضوع به رفتار فردی همه ما، وابسته است. در کشور بزرگ ایران همانند سایر کشورهای بزرگ ممکن است که تفاوت‌های جغرافیایی در توزیع بیماری کووید19 وجود داشته باشد بنابراین بیماری و محدودیت‌ها ممکن است در برخی استان‌ها بیشتر باشد.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران ادامه داد: در حال حاضر در ابتدای راه برای آزمایش‌های تشخیص کرونا در مراکز سرپایی در ایران قرار داریم و ممکن است این وضعیت ادامه پیدا کند و یا لازم باشد محدودیت‌هایی که برداشته‌شده، در برخی استان‌ها مجدداً برقرار شود. در ماه‌های آینده شاید شاهد پیک بیماری در برخی استان‌های ایران باشیم که باید با هوشیاری، وضعیت را بررسی کرده و تصمیم بگیریم.

هملمن خاطرنشان کرد: هفتاد و سومین مجمع جهانی سلامت با حضور وزرای بهداشت کشورهای عضو سازمان جهانی بهداشت به‌صورت مجازی و از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد. یکی از مهم‌ترین پیام‌های صحبت مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در این نشست این بود که کووید19 فقط یک بحران برای نظام سلامت کشورهای مختلف نیست بلکه این بیماری یک بحران برای حوزه اقتصادی و اجتماعی کشورها نیز محسوب می‌شود و این آزمایشی برای ماست که بدانیم چقدر همبستگی بین کشورها و ملت‌ها می‌تواند مشکلات را برطرف کند.

وی افزود: وظیفه سازمان جهانی بهداشت و دفتر این سازمان در ایران این است که همبستگی برای مقابله با کرونا را تسهیل کنیم البته تجارب سایر کشورها را به ایران و تجارب موفق ایران را به سایر کشورها منتقل می‌کنیم و این اشتراک تجارب، باعث مدیریت بهتر کووید19 می‌شود.

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید