بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

نشانه‌هایی که می‌گوید ۱۰۰ سال عمر می‌کنید

هرچند شانس زنده ماندن شما تا حدودی بر مبنای ژن‌های شما است، اما برخی روش‌ها و عادات مفید و مؤثر هم این میان تأثیر فراوانی در این مسیر دارند. در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.
۱.دوستان زیادی دارید
نه صرفا دوستان فیسبوکی. با بررسی ۷۰ مورد مطالعاتی بر روی بیش از ۳.۴ میلیون فرد محققان دریافتند افرادی که به لحاظ اجتماعی افراد تنهایی هستند حدود ۲۹ درصد خطر مرگ‌ زودهنگام در آنها بیشتر است. و آن دسته از افرادی که احساس تنهایی می‌کنند، حتی اگر دوستانی دارند، حدود ۲۶ درصد این خطر در آنها بیشتر گزارش شده است.
۲.به آرامی می‌دوید
۱۲ سال تحقیقی که بر روی افرادی که به طور مرتب می‌دویدند و افرادی که نمی‌دویدند انجام شده نشان داد که ۱ تا ۲.۴ ساعت دویدن در هفته و با سرعت ۱۲ مایل در ساعت باعث کاهش میزان مرگ و میر می‌شود. به طرز شگفت‌انگیزی باید گفت دوندگانی که سریع‌تر می‌دوند خطر مرگ آنها به اندازه‌ی خطر مرگ افرادی است که معتاد تلویزیون هستند، و این به خاطر فشار زیاد عروقی است که می‌تواند بر قلب تأثیر بگذارد.
۳.نیمه‌ی پر لیوان را می‌بینید
اگر نوع زندگی شما بر اساس «سال‌های زندگی» نبوده و بر مبنای «زندگی در سال‌ها» باشد، بیشتر عمر خواهید کرد. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که تا ۱۰۰ سال عمر می‌کنند افرادی خوشبین بوده و خندیدن را مؤلفه‌ای مهم در زندگی می‌دانند، در عین حال بسیاری دیگر از افراد سالخورده معتقدند که خندیدن و شوخ‌طبعی برای سلامتشان در دوران سالخوردگی بسیار مفید است.
۴.به تعطیلات می‌روید
تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که سالانه به تعطیلات یا مسافرت می‌روند حدود ۱۹ درصد خطر مرگ در آنها کمتر است و زنانی که هر سال حداقل دوبار به تعطیلات می‌روند در مقایسه با زنانی که هر شش سال به جائی می‌روند، خطر بیماری‌های قلبی در آنها کمتر دیده می‌شود.
۵.دندان‌پزشکتان عاشق شماست
محافظت از دندان‌ها با طول عمر ارتباط زیادی دارد. افرادی که حدود ۱۰۰ سال عمر می‌کنند اغلب از دندان‌های مصنوعی استفاده نکرده، و بسیاری از دندان‌های خود را همچنان دارند. سعی کنید سلامت لثه و دندان خود را حفظ کنید.

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید