بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

مضرات برنزه کردن چیست؟

پودر، اسپری، ژل، لوسیون و مرطوب‌کننده‌های مختلفی که به عنوان برنزه موقت یا برنزه یک‌روزه استفاده می‌شوند، در واقع چیزی جز رنگ آرایش نیستند. این‌ها به راحتی با آب وصابون شسته می‌شوند و نمی‌شود آن‌ها را زیر لباس استفاده کرد.

سالن های مخصوص اسپری برنزه

به یک سالن برای برنزه کردن بی عیب و طبیعی بروید آنها تخصص کافی برای رسیدن شما به رنگ مورد نظر و سازگار را می دهند حتی اگر به خانه رفتید و مناطقی از بدن را دیدید که برنزه نبود برایتان درست میکنند. شما به صورت پایه با کمک اسپری کوچک برنزه می شوید. این متد بسیار گران است اما برای ۲ هفته از نتیجه آن راضی هستید. رنگ بعد از ۱۲ ساعت به رنگ طبیعی برنزه تبدیل می شود.

 

اتاقک برنزه

اتاقک های برنزه معمولا در سالن هایی که سرویس دهی برای تخت های برنزه و یا اسپری برنزه میکنند وجود دارد.این متد ارزانتر از اسپری ایر براش برنزه است،  و تجربه ای مشابه اسپری دارد. شما وارد یک اتاق کوچک  می شوید که باید بایستید سپس اسپری برنزه تمامی قسمت های بدن شما را اتوماتیک برنزه می کند. چون این روش اتوماتیک انجام میشه امکان ناهماهنگی در آن وجود دارد.

برنزه کردن با قهوه

موادی مثل قهوه، آب‌هویج، آب‌گوجه و… که برخی افراد برای برنزه کردن  از آنها استفاده می‌کنند از جمله موادی هستند که استفاده از آنها حتی بدون آفتاب گرفتن هم به بدن رنگ می‌دهد. برخی از مردم با مالیدن این خوراکی‌ها به پوست و قرار گرفتن زیر تابش نور خورشید پوست‌شان را برنزه می کنند.

در حقیقت آفتاب به آنها کمک می‌کند تا منافذ پوستی بهتر باز شوند ورنگ این مواد طبیعی در لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ کند. بهتر است بدانید که فراورده های گیاهی که به پوست مالیده می شوند، پوست را به عوارض آفتاب سوختگی مستعدتر می کنند. در پزشکی اصطلاحی به نام فیتوفتودرماتیت وجود دارد که شامل واکنش های آلرژیک ناشی از تماس پوست با ترشحات گیاهی یا شیره گیاهان و قرار گرفتن زیر نور خورشید است.

برنزه کردن با آفتاب

مناسب ترین زمان برای برنزه کردن  با آفتاب ابتدای صبح است که بدن مشغول تولید پروتئین است و سلول هایی که در برابر نور خورشید آسیب دیده اند به خوبی ترمیم می شوند هرچه به ساعت های پایانی روز نزدیک می شویم این تولید پروتئین کمتر می شود.

طبق نظر دانشمندان بیشترین تولید پروتئین در ساعت ۷ صبح اتفاق می افتد و احتمالا بهترین ساعت برای برنزه کردن  نیز همین ساعت می باشد.

می‌توانید با استفاده از کرم‌های ضدآفتاب با  spf های مختلف اشعه مضر آفتاب را گرفته و برنزه شوید، البته یادتان باشد که باید از ساعات و زمان کم آفتاب گرفتن را شروع و بعد به مرور، مدت آن را زیاد کنید. اگر می‌خواهید زودتر برنزه شوید، می‌توانید از یکسری لوازم بهداشتی و آرایشی استفاده کنید که روی آنها مدت زمان لازم ‌برای برنزه شدن نوشته شده است.

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید