بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

غلیظ شدن ادرار نشانه بیماری است؟

افراد سالم از نظر دستگاه ادراری و کلیه‌ها و سایر شرایط روزه‌داری هیچ منعی برای روزه گرفتن ندارند و به راحتی می‌توانند روزه را تحمل کنند. مکانیسم‌های دفاعی دستگاه ادراری و کلیه‌ها زمانی که مایعات مصرف نمی‌کنیم تا حد زیادی این کمبود را جبران کرده و فضای داخلی و متابولیسم بدن را به طور طبیعی تنظیم می‌کنند. در واقع کلیه‌های سالم این قدرت را دارند که به مقدار لازم آب و مایعات را در بدن نگه دارند. در زمان روزه‌داری به خصوص در انتهای روز ادرار غلیظ می‌شود. این موضوع نشانه بیماری نیست بلکه نشان‌دهنده سلامت و فعالیت طبیعی کلیه‌هاست یعنی در این حالت کلیه‌ها ادرار را غلیظ می‌کنند تا مایعات را در فضای داخلی بدن حفظ کرده و مواد لازم بدن را تامین کنند بنابراین غلظت ادرار و زردتر شدن آن نشانه بیماری نیست. افراد سالم در زمان روزه‌داری دچار تغییراتی در بعضی بخش‌های مربوط به کلیه می‌شوند که اهمیتی از لحاظ سلامت ندارد. برای مثال ممکن است حجم ادرار کاهش پیدا کند و یک مقدار به طور غیرمحسوس BUN خون یا میزان اوره خون و اسید اوریک افزایش پیدا کند که این تغییرات طبیعی هستند و مشکلی برای فرد ایجاد نمی‌کند. البته توصیه می‌شود چون رمضان امسال در فصل گرماست بین زمان افطار تا سحر مایعات و آب بیشتری نوشیده شود که حداقل تا ظهر حجم ادرار کافی باشد و تشنگی کمتر شود. دوم اینکه بهتر است از غذاهای سنگین در وعده سحری کمتر استفاده شود به خصوص پروتئین، نمک و چربی کمتر مصرف شود. این مواد باعث می‌شود متابولیسم بدن آب بیشتری طلب کند به خصوص در سنین بالا، بهتر است وعده سحری مانند صبحانه خورده شود.

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید