بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

روش های معجزه آسا برای از بین بردن همیشگی مورچه ها

حتما بارها برایتان پیش آمده که در مواقع خاصی از سال در گوشه ای از خانه لایه سیاهی را مشاهده می کنید و با نزدیک شدن به آن می ببینید که مورچه ها حمله کرده اند. بنظر می رسد مورچه ها حشرات آرام و بدون دردسر هستند ولی وقتی تعدادشان زیاد می شود و به مواد غذایی و یا حتی مزارع هجوم میبرند افراد را کلافه می کنند.راه های مختلفی برای از بین بردن همیشگی مورچه ها وجود دارد یکی از راه های از بین بردن مورچه ها موادشیمیایی و سمی هستند که ممکن است خطرات زیانباری را به وجود بیاورد. از راه های دیگر برای از  بین بردن همیشگی مورچه ها روش های معجزه آسای معمولی و راحت هستند. با روش های معجزه آسا برای از بین بردن همیشگی مورچه ها با ما باشید.

 

روش های طبیعی و ساده برای از بین بردن مورچه ها

1. دفع مورچه با دارچین: دارچینراهی موثر برای از بین بردن مورچه‌های خانگی است. در واقع بوی آن مانع ورود مورچه‌ها به خانه و آشپزخانه شما می‌شود.

با توجه به مطالعه 2014 که در مجله بین المللی انتشارات پژوهشی و علمی چاپ شد، اسانس دارچین نتایج مثبتی در فعالیت دفع و حشره کشی دارد.

¼ تا ½ قاشق چایخوری اسانس دارچین را به یک فنجان آب بیافزائید. یک توپ پنبه ای را در این محلول بغلطانید و در مناطقی که ممکن است مورچه وارد بشود قرار بدهید. این کار را روزانه یکبار تکرار کنید تا تمامی مورچه ها بروند.

همچنین می توانید دارچین و میخک را نزدیک نقاط ورود قرار بدهید.

توجه: از اسپری اسانس دارچین به صورت استراتژیک در نقاط آلوده به مورچه استفاده کنید.

2. دفع مورچه با سرکه سفید: سرکه سفید امواج خاصی را به سوی مورچه‌ها روانه می‌کند. آن ها نمی توانند بوی تند سرکه سفید را تحمل کنند. علاوه بر این، بوی سرکه مسیر آن‌ها را می‌پوشاند و باعث می‌شود آن‌ها جهت خود را از دست بدهند.

مقدار مساوی سرکه سفید و آب را مخلوط کنید. محلول حاصل را در بطری اسپری بریزید. این محلول را در اطراف قرنیزها و دیگر نقاط ورودی بپاشید. پس از یک ساعت، با استفاده از حوله کاغذی مرطوب مورچه را پاک نموده و دور بریزید. یکبار در روز این کار را تکرار کنید تا مورچه ها به طور کامل بروند. همچنین می‌توانید از این محلول سرکه برای تمیز نمودن کف، لبه‌های پنجره و سکوی آشپزخانه جهت جلوگیری از تجمع مورچه ها در این سطوح استفاده نمائید.

3. دفع مورچه با براکس: براکس برای مورچه ها سمی می باشد و به فرار آن ها از خانه و باغ شما کمک می کند. مورچه ها جذب آن شده و به هنگام بلع، می‌میرند.

مقادیر مساوی از براکس و ژله غذایی را ترکیب نمائید و آن‌را بر روی صفحه تخت قرار بدهید جایی که مورچه ها وجود دارند. در روش دیگر، براکس را با شکر دانه ریز به نسبت 1:3 مخلوط کنید. آب کافی جهت قوام شربت مانند به آن بیافزائید. این خمیر را در مناطقی که مورچه وجود دارد قرار دهید. گزینه دیگر تهیه خمیر با مقادیر برابر براکس، آرد ذرت و چند قطره آب است. خمیر را در مناطقی که مورچه وجود دارد قرار بدهید.

توجه:در حالی که براکس سمی می باشد، دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار بدهید.

4. دفع مورچه با لیمو: برای ضد مورچه نمودن آشپزخانه و دیگر نقاط خانه خود، از لیمو استفاده کنید. بوی لیمو مورچه‌ها را ترسانده و خاصیت اسیدی آن، مسیر مورچه‌ها را می‌پوشاند.

مقداری آب لیمو را به آستانه در، لبه پنجره و دیگر نقاط احتمالی بمالید. گزینه دیگر قرار دادن چند قطره اسانس لیمو بر روی توپ پنبه ای و قرار دادن آن ها در کابینت ها و دیگر نقاط مورد نیاز می‌باشد. برش‌های کوچکی از پوست لیمو را در اطراف ورودی فضای باز قرار بدهید.

از این روش‌ها به مدت چند روز استفاده نمائید تا مورچه ها به طور کامل بروند.

5. دفع مورچه با نعناع: نعناع دافع طبیعی حشرات است که به صورت موثر مورچه‌ها را دور نگه می‌دارد. مورچه‌ها از بوی تند آن متنفر هستند؛ زیرا بوی تند نعناع قابلیت بویایی آن‌ها را مختل می‌نماید. بنابراین نمی‌توانند منابع غذایی را شناسایی نمایند.

10 قطره اسانس نعناع را به 1 فنجان آب بیافزائید. محلول را به تمامی نقاطی که مورچه‌ها وجود دارند بپاشید. این روش را دو بار در روز تکرار کنید، تا زمانی که مورچه‌ها به صورت کامل بروند. مقداری نعناع خشک را اطراف درها، ورودی‌ها و زباله دانی‌ها جهت دفع مورچه‌ها بپاشید.

حتی می‌توانید گیاهان نعناع را در باغچه خود پرورش بدهید.

6. دفع مورچه با خیار پوست کنده: یکی دیگر از ترفندهای قدیمی جهت رهایی از مورچه پوست خیار است. مورچه‌ها نفرت طبیعی از خیار دارند، زیرا نمی‌توانند مزه آن را تحمل نمایند. خیارهای تلخ بهتر هستند، اما می‌توانید از خیارهای معمولی نیز استفاده کنید.

پوست خیار را بگیرید. تکه‌های پوست را در تمامی مناطقی که مورچه وجود دارد قرار بدهید. آن‌ها را با پوست‌های تازه در روز تعویض کنید و این کار را تا زمانی که مورچه‌ها بروند تکرار کنید.

7. دفع مورچه با فلفل قرمز: فلفل قرمز دافع موثر مورچه است. ماهیت قوی فلفل قرمز، سیگنال‌های شیمیایی که مورچه‌ها جهت رسیدن به غذا دریافت می‌نمایند را از بین می‌برد. بدون علامت مناسب، مورچه‌ها قادر به زنده ماندن نبوده و بنابراین به دنبال مکان جدیدی برای زندگی می‌گردند.

پودر فلفل قرمز را در مناطقی که مورچه وجود دارد بریزید. همچنین می توانید مقادیر مساوی از فلفل قرمز و پودر زردچوبه را ترکیب نموده و آن‌ها را در تمامی مناطق جهت ایجاد موانع ناخوشایند برای مورچه‌ها بریزید.

8. دفع مورچه با صابون مایع: صابون مایع همچنین دافع موثر مورچه است. این ماده شوینده منجر به خفگی مورچه‌ها شده و آن‌ها را نابود می‌سازد. از این روش می‌توانید برای از بین بردن سوسک نیز استفاده کنید.

1 قاشق چایخوری صابون مایع و جوش شیرین را در یک فنجان آب بریزید. این محلول را در سرتاسر مناطقی که مورچه وجود دارد بریزید. بطری اسپری را با یک بخش صابون مایع و دو بخش آب پر کنید، سپس به طور کامل تکان بدهید. مخلوط را در سرتاسر مناطقی که مورچه وجود دارد بپاشید. پس از چند ساعت، مورچه‌های مرده را با دستمال مرطوب پاک کنید.

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید