بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

دوش گرفتن زیاد این عواقب خطرناک را دارد

مراقب باشید در حمام کردن و دوش گرفتن زیاده روی نکنید افراط در این امر می تواند عوارض زیادی برای سلامتی پوست تان در بر داشته باشد شستن بدن اندازه ای دارد در صورت زیاده روی ممکن است تعادل اکوسیستم بدن و میکروبیوم آن بر هم بخورد و باکتری های مفیدش را از دست بدهد.

سال‌های زیادی است که می‌دانیم اگر چند روز حمام نرویم، مشکلات مختلفی برای بدن‌مان به‌وجود می‌آید. با این‌حال، شواهدی دیگری نشان می‌دهند که زیاده‌روی در دوش گرفتن و حمام کردن واقعا می‌تواند مضرات بیشتری نسبت به فوایدش داشته باشد. بعضی از محققان معتقدند که زیاده‌روی در دوش گرفتن می‌تواند به میکروبیوم انسان آسیب برساند. این میکروبیوم، مجموعه‌ای از باکتری‌ها، ویروس‌ها و میکروب‌های دیگر هستند که در داخل و روی بدن ما زندگی می‌کنند.

محققان مرکز علوم ژنتیکی دانشگاه یوتا تاکید می‌کنند که «اختلال در اکوسیستم میکروبی ما می‌تواند باعث ابتلا به بیماری شود». یکی از مطالعات اخیر Science Advances هم نشان می‌دهد که زیاده‌روی در شستن بدن می‌تواند به میکروارگانیسم‌های حیاتی و ضروری برای بدن، آسیب برساند.

دکتر جیمز هابلین، یکی از پزشکانی که مطالعات مختلفی در این زمینه انجام داده است، می‌گوید: «زیاده‌روی در دوش گرفتن، اکوسیستم بدن را نابود می‌کند. عناصر موجود در میکروبیوم سریعا تکثیر می‌شوند، اما زیاده‌روی در دوش گرفتن درنهایت تعادل میکروبیوم را از بین می‌برد و انواعی از میکروب‌ها را به‌وجود می‌آورد که بوی بدی تولید می‌کنند». محققانی که زیاده‌روی در دوش گرفتن را مضر می‌دانند، معتقدند که کاهش دفعات دوش گرفتن یا حمام کردن بعد از مدتی اکوسیستم بدن را به حالت پایدار می‌رساند و بوی بد بدن را از بین می‌برد. علاوه بر این، آنان تصور می‌کنند که پوست بدن هم با این کار نرم‌تر و صاف‌تر خواهد شد و باکتری‌های مفید در بدن افزایش می‌یابند.

 

اشتراک:
Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید