بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

درمان بیماری های خطرناک چشم با لیزر جدید

نوعی لیزر جدید به دانشمندان «موسسه چشم Truhlsen» در مرکز پزشکی دانشگاه نبراسکا کمک خواهد کرد درمان بهتری را برای بیماری های خطرناک چشم ارائه دهند.


این لیزر پیشرفته قادر است از نابینایی بسیاری از افراد مبتلا به بیماری های جدی جلوگیری کند.


در 
۲۲ جولای، نخستین بیمار مبتلا به «رتینوپاتی دیابتی پرولیفراتیو» با این لیزر درمان شد. این بیماری دشوارترین مرحله بیماری های چشم است که از دیابت ناشی می شود.


به گفته «دیانا دو ام دی»، دانشیار و متخصص چشمی که نخستین درمان را با این لیزر انجام داد، تکنولوژی مزبور مهم ترین لیزر لبه تیغ جهان است که هم اکنون در دسترس است.


این فناوری به متخصصان امکان اعمال تعدادی از نقاط لیزری را در الگوهای متنوع می دهد و در مقایسه با لیزهای معمولی، موثرتر، ایمن تر و کارآمدتر گزارش شده است.


لیزرهای معمولی در تعداد الگوها و پالسی که می توانند به کار برند، محدود هستند، در حالی که لیزر جدید امکان هدف قراردادن پیشرفته تری را می دهد.


لیزر ارائه شده درمانی را برای بیماری های نادر چشم شامل انسداد وریدی شبکیه، گلوکوم نئوواسکولار و اشک های شبکیه ارائه می دهد.


علاوه بر این، با توانایی کاربرد میکروپالس، این شیوه می تواند با درمان های دیگر به منظور درمان «ادم ماکولای دیابتی»، رایج ترین عامل از دست دادن بینایی در بیماران دیابتی، ترکیب شود.


نرخ دیابت در امریکا در حال افزایش است، بنابراین، بیماران بیشتری می توانند از درمانی که فناوری جدید در اختیار می گذارد، بهره ببرند.


نام کامل این لیزر، «لیزر چندنقطه ای فوق اسکن» است و توسط شرکت «کانتل که دفتر مرکزی آن در پاریس است، ساخته شده است.     

 

منبع:ایسنا

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید