بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

درخواست از سازمان بهداشت جهانی برای مداخله در رفع تحریم‌های ظالمانه علیه کشورها

دکتر سعید نمکی در نشست ویدئوکنفرانسی با وزرای عضو سازمان جهانی بهداشت، گفت: اولین باری است که پس از چند دهه به دلیل شیوع بیماری کرونا سازمان جهانی بهداشت به‌جای نشست اعضای این سازمان در ژنو، این نشست را به‌شکل ویدئوکنفرانس برگزار کرد؛ ما در این نشست مشارکت داشتیم و مواردی را بیان کردیم؛ در بیانیه ایران، حمایت خود را از سازمان جهانی بهداشت به‌عنوان سازمانی که می‌تواند در شرایط کنونی حلقه وصل بین کشورها برای مبارزه با کرونا باشد، اعلام کردیم. تضعیفی که برای اولین بار توسط آمریکایی‌ها در سازمان بهداشت جهانی اتفاق افتاد را محکوم کردیم.

وی با اشاره به مدیریت بیماری در کشور در شرایط سخت تحریمی، گفت: توانستیم کاهش مرگ‌ومیر، مدیریت، کنترل و مهار بیماری را به‌عنوان یک دستاورد بزرگ در عرصه بین‌المللی بیان کنیم. مدیریت بیماری شامل دو فاز بود، فاز اول با آمادگی کامل کشور در دفاع از هجمه اولیه بیماری توسط بیمارستان‌ها، همیاری مردم و مشارکت‌های صورت گرفته حاصل شد و فاز دوم، با استفاده از زیرساخت‌های سیستم مراقبت‌های بهداشتی اولیه و غربالگری بود که به‌عنوان یک مدل موفق جهانی توانستیم در مرحله اول غربالگری، 78 میلیون و در مرحله دوم، 22 میلیون را غربالگری کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: عدالت در خدمت رسانی را به اطلاع جهانیان رساندیم، ما کشوری بودیم که پیر و جوان و غنی و فقیر و حتی کسانی که از کشورهای دیگر به کشور ما مهاجرت کرده بودند را به شکل رایگان درمان کردیم. از سازمان جهانی بهداشت درخواست کردیم که در تحریم‌های ظالمانه علیه ما و بقیه ملت‌هایی که در این شرایط ممکن است دچار مشکل در تهیه دارو و واکسن شوند مداخله کند.

وی خاطرنشان کرد: امسال به‌عنوان سال حمایت از ماماها و پرستارها و تمام پرسنل بهداشتی و درمانی است و باید از آن‌ها حفاظت و حمایت‌های روحی و معنوی کنیم. گزارشی که به سازمان بهداشت جهانی دادیم سرشار از موفقیت بود که این موفقیت را به تمام کسانی که در این امر مشارکت کردند تبریک عرض می‌کنم.

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید