بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

خواص درمانی پیاز

پیاز از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است و دارای خواص بسیاری است که در یک مقاله نمی توان گنجانید.

 

پیاز به عنوان یکی از سالم ترین سبزیجات در دنیا شناخته شده است. این ماده غنی از ویتامین B6 و C و دارای منگنز و فیبر غذایی است و به عنوان یک پاک کننده خون و بدن استفاده می شود.

 

خواص بیشمار پیاز

 

پیاز توانایی از بین بردن میکروب ها، باکتری ها و ویروس ها را دارد. به دلیل وجود ویتامین ث و حضور مواد شیمیایی گیاهی، این سبزیجات باعث بهبود سیستم ایمنی بدن می شود.

 

پیاز دارای مواد معدنی زیاد از جمله کروم است که به تنظیم قند خون کمک کرده و در درمان عفونت های بدن و کاهش التهاب نقش میسری دارد. همچنین منبع غنی از ویتامین A را می توان در پیازچه پیدا کرد. مصرف این سبزی به صورت خام باعث کاهش کلسترول شده و برای سلامتی قلب مفید است.

 

به دلیل وجود عنصر قدرتمند کرسیترین در پیاز، این ماده غذایی باعث پیشگیری از سرطان می شود. از طرفیاگر دچار زنبور گزیدگی شده اید، پیاز باعث تسکین درد و سوزش آن می شود.

 

همانطور که گفته شد، یکی از خواص پیاز پاکسازی خون است. پیاز به عنوان تصفیه کننده هوا شناخته شده، که باکتری ها و میکروب ها را از بین می برد. اسید فسفریک موجود در پیاز وارد خون می شود و باکتری و ویروس های آنفولانزا را از بین می برد.

 

اکنون شما می توانید برای پاکسازی بهتر بدن از روش زیر استفاده کنید.

 

پیاز را به چند تکه مساوی تقسیم کنید و آن را در زیر پای خود قرار دهید و سپس یک جوراب نخی بپوشید. این کار را قبل از خواب انجام  و اجازه دهید پیاز در طول شب داخل جوراب بماند. این قسمت بدن به دلیل اینکه به طور مستقیم به اندام های داخلی بدن متصل است، بهترین نقطه برای این درمان محسوب می شود.

 

وجود اسید فسفریک در پیاز، با این عمل جذب پوست شده و باعث پاکسازی خون می شود.

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید