بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

تکنیک جدید برای تولید خون مصنوعی

یکی از با ارزش ترین مایعات موجود در سطح جهان خون می باشد که کمبود آن به خصوص پس از سوانح رانندگی باعث مرگ افراد می شود به همین دلیل در چند سال گذشته پژوهشگران زیادی سعی در تولید خون مصنوعی نموده اند.پزشکان همیشه رویای داشتن خون مصنوعی در دسترس را در سر می پرورانیدند، ولی واقعیت همیشه چیزی متفاوت بوده است. اکنون دانشمندان توانسته اند به تکنیکی دست یابند که منجر به تولید انبوه خون مصنوعی شود.

به گزارش ، در حالی که می توان سلول های قرمز خون را در آزمایشگاه تولید کرد، تاکنون روش های موجود (ترغیب سلول های بنیادی به جنبش) فقط تعداد کمی از آن ها را با یکدیگر به صورت شبکه در می آورند. به نظر می رسد که پژوهشگران بریتانیایی راه حل را یافته اند. به هر حال، آن ها توانسته اند یک روش قابل اعتماد برای تولید تعداد نامحدود از سلول های قرمز خون ایجاده کرده اند. ترفند این است که سلول های قرمز خون زودرس جاودانه ایجاد کرده اند که می توان به تعدادی که می خواهند از این سلول ها تولید کنند و تولید انبود را ممکن ساخته اند.

بزرگترین چالش تبدیل این روش برای تولید تجاری است. دانشمندان چند لیتر خون در آزمایشگاه تولید کرده اند که یک تفاوت بزرگ بین آن و حجم انبوه مورد نیاز حتی در یک بیمارستان است. اگر چه خدمات بهداشت ملی بریتانیا قصد دارد تا خون مصنوعی را امسال آزمایش کند، ولی این روش در این آزمایش مورد بررسی قرار نمی گیرد.

احتمالا یک عمده فروشی برای خرید و فروش خون مصنوعی نخواهید دید، حتی اگر این روش جدید آماده به تولید باشد. به احتمال زیاد هر تولید انبوه باید بر روی افراد با گروه های خونی نادر تمرکز کند که البته همیشه در موارد نادر نمی توان روی کمک های مالی حساب کرد. بیمارستان ها همیشه می توانند به عنوان یک منبع ثابت از گروه های خونی نادر باشد بنابراین نیازی نیست در مورد اجرا یا عدم اجرای تولید انبوه خون و تاثیر آن در وضعیت زندگی یا مرگ افراد نگران بود.

منبع/آخرین خبر

اشتراک:
Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید