بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

تمهیدات جديد وزارت بهداشت برای زوجین نابارور

فرناز اهدایی‌وند مدیر گروه سلامت خانواده شهید بهشتی در حاشیه سمینار یک روزه آموزش لاپاروسکوپی اظهار داشت: بیماری‌هایی نظیر آندومتریوز، سرطان شایع دهانه رحم، کیست‌های تخمدانی و سایر بیماری‌ها در زنان از عوامل تهدید کننده سلامت فرد و جمعیت جامعه محسوب می‌شود که اگر این افراد در زمان اولیه و با اعتماد دو جانبه پزشک و بیمار راه‌های درمانی را طی کنند در بسیاری از موارد می‌توانند شاهد باروری و تولد فرزند باشند.
 
وی گفت: تمهیدات وزارت بهداشت در بحث سیاست‌های جمعیتی مطلوب است و می‌توانیم امیدوار باشیم با ارجاع به موقع بیماران و طی کردن روند درمان یک میلیون جمعیت به کشور افزوده می‌شود که در این تمهیدات اولین دوره درمان رایگان است و تهیه کتابچه آندومتریوز، ناباروری، سن در باروری و غیره برای زوجین طراحی شده است.

اهدایی‌وند اظهار داشت: 18 تا 35 سال بهترین زمان باروری است و 20 تا 30 سال بهترین زمان بارداری است زیرا بعد از 35 سالگی ذخیره تخمدان کم می‌شود و شاهد افزایش عفونت‌ها، کاهش میزان باروری و حاملگی‌های پر خطر هستیم و در زیر 18 سال نیز نیازمند مداخلاتی هستیم تا سلامت جنین حفظ شود.

وی افزود: در فرهنگ اسلامی ازدواج به هنگام و شیردهی توصیه شده است که امروزه می‌بینیم حاملگی ، زایمان و شیردهی یک عامل مهم در پیشگیری از سرطان پستان است که نتایج این مطالعات در کشورهای پیشرفته به اثبات رسیده و این گروه‌ها تمهیداتی را برای افراد سنین ذکر شده در نظر دارند.
 
اهدایی‌وند تصریح کرد: سبک زندگی امروز، ورود بانوان به حوزه استعمال دخانیات و قلیان به ویژه توتون‌های میوه‌ای و معطر که معادل 40 نخ سیگار است بانوان را در معرض ابتلا به سرطان قرار می‌‌دهد و روی باروری خانم‌ها، یائسگی زود هنگام، سقط جنین، زایمان زودرس و تولد جنین نارس قرار می‌دهد که باید افراد دقت نظر را در به کارگیری از تغذیه مناسب ، تحرک و سایر عوامل در نظر بگیرند.

مدیر گروه سلامت خانواده شهید بهشتی عنوان کرد: در کشور 250 هزار سقط در سال مشاهده می‌شود و در راستای سیاست‌های جمعیتی، حاملگی در سنین مناسب، کاهش سن ازدواج و باروری در نظر گرفته شده که با توجه به آلودگی‌های محیط زیست که به ناهنجاری‌های جنین می‌انجامد وزارت بهداشت تمهیدات خوبی را در دست پیگیری و اجرا دارد.

وی تصریح کرد: توانمندی علمی متخصصان زنان و زایمان در کشور مطلوب بوده و دختران و زنان جامعه بعد از سنین بلوغ با بروز اختلالات هورمونی باید به متخصصین زنان و زایمان مراجعه کنند تا شاهد عوارض بیماری‌های پرخطر نباشند و بتوانیم شاهد تولد نوزادانی سالم در کنار مادرانی سالم باشیم.

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید