بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

برای اینکه بیمار نشوید از استعمال روزانه 5 چیز خوداری کنید

چرا که اغلب مردم برای تمیز نگه داشتن توالت‌ها با استفاده از مواد مختلف ضدعفونی کننده تلاش زیادی می‌کنند.

تماس دست با صفحات لمسی

ما روزانه چیزهایی مانند دکمه‌های آسانسور ساختمان‌های اداری، ماشین‌های خودپرداز بانکی و غیره را لمس می‌کنیم، چنین وسایلی مکان مناسبی برای تجمع و انتقال میکروب‌ها از فردی به فرد دیگر است. اغلب ما ظاهرا این وسایل را تمییز می‌پنداریم در صورتی که اینگونه نیست. چنین وسایلی به دلیل تماس مستمر افراد مختلف و لمس آنها، می‌توانند انواع بیماری‌ها را منتقل کنند. طبق آمار منتشره از مجله ‌علمی «ساینس آو آس» حدود 50% از بیماری‌ها از طریق لمس چنین ابزار و اماکنی منتقل می‌شود.

دکمه آسانسور برای طبقه هم‌کف

تقریبا تمام کسانی‌ که روزانه برای خارج شدن از ساختمان از آسانسور استفاده می کنند، دکمه طبقه هم‌کف (G) را لمس می‌کنند.

مجله علمی «ساینس آوف آس» در گزارشی می نویسد: آنفولانزای «Bara» که ویروسی شبیه ویروس سرماخوردگی است، معمولا بطور اخص از طریق این دکمه منتشر می‌شود.

استفاده مجدد از کیسه پلاستیکی

خیلی‌ها ما را به استفاده مجدد از کیس‌های پلاستیکی تشویق می کنند غافل از اینکه این کیسه‌های پلاستیکی در واقع می‌تواند بزرگترین وسیله حامل میکروب‌ها باشد چون مردم به ندرت از آنها را پاکیزه نگه می‌دارند. طبق گزارش این نشریه 99٪ از کیسه‌های پلاستیکی که دوباره از آنها استفاده می‌شود، باکتری‌هایی همچون «کلی فرم» و باکتری «ایکولای» را منتقل می‌کنند.

استفاده از حوله‌های دستی

بسیاری از مردم با استفاده از حلوله دست‌های خود را تمییز می‌کنند در صورتی‌که حوله می تواند ناقل باکتری‌ها باشد چون باکتری‌ها معمولا در اماکن مرطوب بیشتر رشد می‌کنند، لذا این مجله علمی توصیه می کند، حوله‌ها هر روز باید شسته شوند.

دستگیره قهوه جوش

بیشتر اوقات صبح‌ها وقتی که کارکنان به اداره‌ یا محل کار خود می‌رسند، اولین کاری که می‌کنند نوشیدن یک لیون قهوه است لذا به سرعت خود را به قهوه‌جوش می‌رسانند در اینجا است که دستان همه کارکنان به دستگیره قهوه‌جوش می‌خورد و بدین سان می‌تواند محل تجمع برخی باکتری‌ها باشد. نشریه «ساینس آو آس» در این مورد می نویسد: تقریبا 50% از میکروب «کلی فرم» به وسیله دستگیره قهوه‌جوش منتشر می‌شود.

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید