بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

با مصرف این قرص دچار عفونت روده می شوید

بررسی‌ها حاکی از آن است که مصرف قرص سوزش سر دل با عنوان مهارکننده‌های پروتون پمپ (PPI) موجب می‌شود افراد بیشتر در معرض ابتلا به عفونت روده‌ای قرار گیرند.

این قرص‌ها مانع از آن می‌شوند که سلول‌های جداره معده مقدار زیادی اسید تولید کند چرا که وجود اسید باعث ایجاد زخم و علائم رفلاکس همچون سوزش سر دل می‌شود.

محققان اسکاتلندی به بررسی اطلاعات ۱۸۸ هزار نفر که از این داروها مصرف کرده و حدود ۳۳۷ هزار نفر دیگر پرداختند. مقایسه انجام شده نشان داد افرادی که از مهار کننده‌های پروتون پمپ مصرف می‌کنند بیشتر در معرض ابتلا به اسهال هستند. همچنین احتمال این عفونت در آنان هنگام بستری شدن در بیمارستان ۱.۴ و در زمان بستری نبودن ۱.۷ برابر بیشتر است.

دکتر توماس مک دونالد، محقق ارشد این مطالعه گفت: کاهش اسید معده که همچون مانعی در برابر عفونت‌ها عمل می‌کند احتمال ابتلا به عفونت‌های دستگاه گوارش را افزایش می‌دهد. در حقیقت خطر اصلی مهارکننده‌های پروتون پمپ، عفونت‌های دستگاه گوارشی است.

روابط عمومی کلینیک سعادت آباد،  میلیون‌ها انسان در سراسر جهان از قرص‌های سوزش سر دل مصرف می‌کنند و در اروپا و آمریکا افراد بدون داشتن نسخه پزشک می‌توانند آن را خریداری کنند.

اشتراک:
Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید