بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

اینها علائم سرطان معده هستند

یک فوق تخصص گوارش و کبد با اشاره به اینکه سرطان معده در سنین بیش از 45 سال بیشترین شیوع را دارد، از مهمترین علایم هشدار این بیماری خبر داد.
 
 علیرضا دلاوری با اشاره به اینکه بر خلاف تصور عموم افراد سرطان معده علی‌رغم شیوع بالا بیشتر در سنین بین 45 تا 70 سالگی بروز می‌کند، مهمترین علایم هشدار دهنده این بیماری را به شرح زیر عنوان کرد:
 
درد سر دل؛ این دردها می تواند در هر زمان و حتی در حین بلع غذا نیز اتفاق افتد.
 
کاهش بی‌دلیل اشتها و یا بی‌میلی به غذا یا انواع خوراکی‌ها
 
کاهش وزن؛ در این حالت وزن فرد به طور غیر طبیعی و کاملا مشهود کم می‌شود.
 
گیر کردن لقمه؛ حین غذا خوردن فرد با مشکلات آزار دهنده بلع و حتی حالت ماندن غذا در گلو یا سر دل مواجه می‌شود.
 
خون‌ریزی معده؛ تقریبا یکی از مهمترین و شایع ترین علامت‌ها  که در اغلب موارد با احتمال گسترش سرطان در بافت معده بروز می‌کند یا با ایجاد زخم معده اولین جرقه‌های سرطان معده را روشن می‌کند.
 
وی با تاکید بر اینکه فاکتورهای ژنتیکی تاثیر چندانی در بروز سرطان معده ندارند، افزود: مصرف مداوم نوشابه‌های گازدار یا زیاده روی در مصرف ادویه‌های تند  یا نظایر آن که در فست فودها بیشتر دیده می‌شود، می‌تواند بهترین زمینه را برای انفجار سلولی در بافت نرم معده و بروز سرطان فراهم آورد، موضوعی مهم که حاصل تمدن قرن حاضر است و جوانان نیز باید نسبت به این جریان بیشتر احتیاط کنند.
 
دلاوری درباره علت پرهیز از مصرف فست فودها و همه محرک‍های مخرب دستگاه گوارش، اظهار داشت: الگوی اشتباه زندگی و تغییر سبک تغذیه‌ای و به نوعی قرارگیری انواع غذا و خوراکی‌های حاضری با کلی مواد نگهدارنده شیمایی دقیقا همانند قطرات آبی عمل می‌کنند که پس از سال‌ها می‌تواند صخره‌ای را بشکافد و سرطان ایجاد کند.
 
Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید