بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

انتقاد از فعالیت پرستارنماها

علی اصغر دالوندی، روز چهارشنبه در نشست خبری پایان سال، گفت: با توجه به صدور ۱۷۰۰ مجوز برای ایجاد مراکز مراقبت پرستاری در منزل و فعالیت تقریباً ۱۰۰۰ مرکز، متأسفانه به دلیل عدم پوشش بیمه‌ای این خدمات و بالا بودن هزینه‌های پرستاری، شاهد استفاده از نیروهای غیر حرفه‌ای در برخی از این مراکز هستیم که آسیب‌هایی را متوجه دریافت کنندگان خدمات پرستاری در منزل می‌شود.

وی با اشاره به کمبود نیروی پرستاری در کشور، افزود: در حال حاضر وضعیت نیروی پرستاری در کشور بحرانی است، بطوریکه در برخی مناطق شاهد سه دهم نیروی پرستاری به ازای یک تخت بیمارستانی هستیم و بطور میانگین هشت دهم نیروی پرستاری در کشور وجود دارد که استاندارد آن ۱.۸ نیروی پرستاری به ازای هر تخت بیمارستانی است. بر همین اساس، با توجه به فعال بودن ۱۲۵ هزار تخت بیمارستانی در کشور، به همین تعداد نیروی پرستاری حرفه‌ای نیاز داریم.

دالوندی، خواستار واگذاری صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای به سازمان نظام پرستاری شد و گفت: سازمان باید در صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاری دخیل باشد.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت اصلاح قانون نظام پرستاری، افزود: عضویت پرستاران در سازمان نظام پرستاری باید اجباری شود.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری، گفت: با توجه به رویکرد جامعه نگر وزیر بهداشت، ما خواستار توسعه کلینیک‌های پرستاری در کشور هستیم تا به کمک نظام سلامت بیاید. زیرا، در برخی مناطق کشور دسترسی به پزشک محدود است و می‌توان از ظرفیت پرستاری استفاده کرد.

وی با اشاره به سالمندی جامعه، افزود: شرایط همزیستی چند نسل کنار هم دشوار شده که می‌طلبد خدمات ویژه ای به سالمندان ارائه بدهیم. از همین رو، می‌توان از ظرفیت پرستاری در این حوزه نیز استفاده کرد.

دالوندی به نظام پرداخت‌ها اشاره کرد و گفت: پرداختی‌ها ی همه رشته‌ها در نظام سلامت باید باز تعریف شود و به سمت پرداخت مبتنی بر عدالت برویم.

وی بر ضرورت جراحی پرداختی‌های نظام سلامت برای رفتن به سمت عادلانه شدن درآمدها تاکید کرد و افزود: تکلیف پرداختی‌ها باید یکبار برای همیشه اصلاح شود تا به سمت عدالت در پرداخت‌های نظام سلامت برویم.

 

اشتراک:
Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید