بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

الزام صدور کارت سلامت برای تمامی مسافرین سفرهای خارجی به مقصد ترکیه

معاون بهداشت وزارت بهداشت در نامه ای به معاونین بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی تهران، آذربایجان غربی (ارومیه)، آذربایجان شرقی، شیراز، مشهد، اصفهان، هرمزگان و خوی، تاکید کرد که برای کلیه مسافران خروجی از ایران به مقصد کشور ترکیه، ضمن انجام معاینات اولیه پزشکی و مراقبت سندرمیک، گواهی سلامت از نظر عدم ابتلا به کرونا ویروس جدید  (COVID-19) ، صادر شود.

به گزارش وبدا، این نامه به شرح زیر است؛

جناب آقای دکتر علیرضا دلاوری، معاون محترم بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران، جناب آقای دکتر رسول انتظار مهدی، معاون محترم بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی (ارومیه)، جناب آقای دکتر عباسعلی درستی، معاون محترم بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان شرقی، جناب آقای دکتر عبدالرسول همتی، معاون محترم بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، جناب آقای دکتر قلیان اول، معاون محترم بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مشهد، جناب آقای دکتر کمال حیدری، معاون محترم بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان، جناب آقای دکتر محمود حسین پور، معاون محترم بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان، جناب آقای دکتر محمد ارزنلو سرپرست محترم معاونت بهداشت و مرکز بهداشت دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خوی

بدیوسیله به استحضار می رساند، پیرو هماهنگی های به عمل آمده لازم است برای کلیه مسافران خروجی از ایران به مقصد کشور ترکیه از تاریخ 4/12/98 ضمن انجام معاینات اولیه پزشکی و مراقبت سندرمیک، گواهی سلامت از نظر عدم ابتلا به کرونا ویروس جدید (COVID-19) صادر گردد و این گواهی جهت ورود به آن کشور مورد درخواست خواهد بود.

لذا با توجه به اهمیت موضوع لازم است دستور فرمایید، به مدت یک هفته (تا زمان تعیین مراکز بهداشتی درمانی منتخب) در پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی ضمن استقرار تیم مراقبت، شامل پزشک و کارشناس مبارزه با بیماریها جهت صدور گواهی مذکور (پیوست) اقدامات لازم صورت پذیرد. ضمنا لازم است به مسافرین توصیه گردد جهت دریافت این گواهی حداقل پنج ساعت قبل از پرواز در فرودگاه یا پایانه مرزی حضور داشته باشند.

ضمنا دستور فرمایید، ظرف 48 ساعت آینده مراکز بهداشتی درمانی منتخب آن دانشگاه که می توانند نسبت به صدور و مهر انگلیسی این گواهی اقدام کنند، تعیین شده و به این معاونت اعلام گردد. پس از تعیین مراکز منتخب، صدور گواهی نامبرده از پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی به آن مرکز محول خواهد شد و مسافرین موظف اند 24 ساعت قبل از پرواز نسبت به تهیه این گواهی اقدام نمایند.

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید