بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

ادعای یک تولیدکننده دارو در آمریکا: آزمایش انسانی واکسن کرونا موفیقت‌آمیز بوده است

 یک شرکت دارویی آمریکایی به نام "moderna" صبح دوشنبه از نتایج موفقیت‌آمیز آزمایش انسانی واکسن خود خبر داد.

پایگاه خبری "new york times" نوشت، بر اساس گفته‌های شرکت moderna به نظر می‌رسد این واکسن احتمالی ویروس کرونا که توسط این شرکت آزمایش شده است، قادر به پاسخ ایمن در مقابل عفونت و ویروس است.

این شرکت در نخستین آزمایش خود، دوزی از دارو را به 8 انسان تزریق کرده است و بدن افراد آزمایش شده علائمی از آنتی بادی را در سلول‌های خود نشان دادند.

در بیانیه این شرکت آمده که واکسن آزمایش شده به نوعی به سیستم ایمنی بدن نحوه مقابله با ویروس کرونا را آموزش داده است.

این شرکت از یک فناوری به نام "mRNA" برای طراحی و تهیه واکسن استفاده کرده است که فقط از کد ژنتیکی ویروس ساخته شده است و تاکنون هیچ شرکت دارویی از این فناوری استفاده نکرده است.

به گفته مدیران این شرکت یافته‌های اولیه رضایت‌بخش بوده است و اکنون باید این واکسن روی هزاران نفر به منظور اطمینان از عملکرد آن آزمایش شود.

این آزمایش توسط "موسسه ملی سلامت"(NIH) انجام شده است و به زودی moderna قصد دارد یک مطالعه میان مرحله‌ای را آغاز کند و در ماه ژوئیه نیز آخرین آزمایشات را انجام دهد.

در حال حاضر این شرکت اولین شرکتی است که نتیجه مناسبی از واکسن آزمایشی خود گرفته و امیدوار است بتواند در سال 2021 تاییدیه کامل این واکسن را دریافت کند.

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید