بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

اثرات ژنتیکی تغییر چرخه نور و تاریکی

اثرات ژنتیکی تغییر چرخه نور و تاریکی

حیوانات و انسان، به طول چرخه نور و تاریکی که در شبانه روز در معرض آن می باشند حساس هستند.

اختلال در چرخه طبیعی توسط شیفت کاری و یا قرار گرفتن در معرض نور در طول دوره نرمال تاریکی می تواند منجر به مشکلات سلامتی نظیر اختلال دریادگیری وحافظه گردد. تحقیق اخیر اثر تغییر سیکل از ۲۴ ساعت به ۲۲ ساعت نور٬دورهای تاریکی بر روی موش آزمایشگاهی نشان میدهد.

 

اثرات شامل تغییرات در بین صدها ژن است که در هستهsuperchiasmatic  مغز قرار دارند که مرکزتنظیم ساعات شبانه روزی بدن است. تغییرات درمتیلاسیون DNA دربیش از ۱۰۰۰ منطقه از DNA اتفاق می افتد که با تغییردر چرخه نور نیز مشاهده شده است.

از جمله ژن های تحت تاثیر میتوان از per۲وcry۱ نام برد .  تغییرات در متیلاسیون با تغییر در رونویسی در ارتباط است. با درمان حیوانات با یک مهار کننده متیلاسیونDNA اثرات تغییرچرخه نور در رفتار حیوانات کاهش میابد. بنابراین تغییرات در متیلاسیونDNA درپروموتر یا بدنه ژن میتواند عامل بخشی از اثرات تغییر سیکل روشنایی وتاریکی برعملکردهای فیزیولوژیک باشد .

 

گرد آورنده بخش عینك سازی و اپتومتری كلینیك سعادت آباد .

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید