بستن
Owls CMS

مدیریت اخبار

آخرین اخبار پزشکی | درمان | سلامت و اطلاعیه های مهم حوزه پزشکی در بخش اخبار و مقالات منتشر می یابد.

Post Thumbnail

آزمایش‌ خون‌ , ادرار و شمارش‌ سلولی روشهایی برای درمان نارسایی حاد کلیه

تعریف بیماری

نارسایی‌ حاد کلیه‌ نارسایی‌ ناگهانی‌ عملکرد کلیه‌ها. کلیه‌ها در حالت‌ طبیعی‌ وظیفه‌ پاک‌ کردن‌ بدن‌ از مواد زاید را به‌عهده‌ دارد، و در صورت‌ نارسایی‌ آنها، مواد زاید تجمع‌یافته‌ و باعث‌ بروز علایمی‌

می‌شوند که‌ شدت‌ آنها متغیر است‌. این‌ اختلال‌ معمولاً دارای‌ یک‌ سیر کوتاه‌ و نسبتاً شدید بوده‌ ولی‌ اغلب‌ قابل‌ علاج‌ است‌.

 

 

 

درمان بیماری

۱بررسی‌های‌ تشخیصی‌ ممکن‌ است‌ شامل‌ آزمایش‌ شمارش‌ سلول‌های‌ خون‌، آزمایش‌های‌ خون‌ و ادرار جهت‌ ارزیابی‌ عملکرد کلیه‌ و وضعیت‌ تعادل‌ آب‌ و الکترولیت‌، نوار قلب‌ (روشی‌ برای‌ تشخیص‌

بیماری‌های‌ قلبی‌ از طریق‌ ارزیابی‌ فعالیت‌ الکتریکی‌ قلب‌)، نمونه‌برداری‌ سوزنی‌ کلیه‌، و رادیوگرافی‌ شکم‌، کلیه‌ها، حالب‌ها و مثانه‌ برای‌ شناسایی‌ سنگ‌ کلیه‌، باشد.

۲درمان‌ براساس‌ علت‌ زمینه‌ساز نارسایی‌ کلیه‌ تعیین‌ می‌شود.

۳جراحی‌ در مواردی‌ که‌ علت‌ زمینه‌ای‌ با جراحی‌ قابل‌ اصلاح‌ باشد توصیه‌ می‌شود.

۴بستری‌ فوری‌ بیمار در بیمارستان‌ جهت‌ تجویز آب‌ و الکترولیت‌ و دیالیز (گاهی‌) ضروری‌ است‌.

۵دیالیز (روش‌ مصنوعی‌ برداشت‌ مواد زاید از خون‌ در غیاب‌ عملکرد کلیه‌ها) تا هنگام‌ بازگشت‌ عملکرد کلیه‌ها ممکن‌ است‌ لازم‌ گردد.

ـ داروها:

داروهایی‌ برای‌ کنترل‌ علت‌ زمینه‌ای‌ نارسایی‌ کلیه‌، آنتی‌بیوتیک‌ها در صورت‌ بروز عفونت‌

Post Author
روابط عمومی
مرکز جراحی و کلینیک شبانه روزی سعادت اباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال ۱۳۸۸ مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.


هنوز دیدگاهی وارد نشده است!

دیدگاه خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

همه چیز درباره ویروس کرونا COVID-19جهت اطلاعات بیشتر درباره این ویروس می توانید از بخش اخبار و مقالات مرکز استفاده نمایید.

اینجا بیشتر بخوانید